Meie oma keenialane 1500m stardis ja finišis
Esimesel võistluspäeval aset leidnud 15 osalejaga meeste 1500m jooks toimus kahe stardiga. Esimese jooksu võitis viimase ringiga lausa naeratades Taavi Kaivi ees liidriks tõusnud Oliver Tsarski 4:10,96-ga. Teise, tugevama jooksu stardist võis leida hiljuti Keeniast treeninglaagrist naasnud tiitlikaitsja Tiidrek Nurme kõrval veel hiljuti Tartus 3:56-ga distantsi läbinud Roman Fosti, lisaks sel hooajal esimest starti tegev Ragnar Lipp, tema kõrval Kaarel Lilleoja, Marcus Pruuli, Alexey Markov, Timo Kilp ning Deniss Košelev.
Stardist sattusid juhtohjad esialgu Fosti ning Lilleoja hoida, kuid juba esimese ringi möödudes jätkas liidrina oma segamatus rütmis jooksev Tiidrek Nurme. Järgmised ringid lahutasid liidergrupi koosseisus Nurme-Lilleoja-Fosti ülejäänutest, jättes maha järjestuse Markov-Lipp-Pruuli ja neist veel mõne sammu kaugusel Kilp-Košelev.
Eelviimaseks ringiks olid Nurme ja Fosti suutnud tühjendada Lilleoja, mistõttu viimane jäi neist maha ning oli sunnitud viimasel ringil alla vanduma ka Pruulile. Ka otsustas rajalt kõrvale astuda Lipp.
Viimasel ringil pingutas Roman end Tiidreku kõrvale ja püüdis läbi raskuste tagada lõpusirgele jõudmiseks edumaad. Hoolimata Fosti ränkraskest ilmest, tuli viimasel siiski Tiidreku pingevaba jooksu edestamiseks samme puudu ja finišijoon tunnistas meistriks Nurme ning hõbedaseks Fosti. Mõnekümne meetri tagant järgi jõudvad sündmused lahendasid pronksi saatuse Pruuli kasuks, alla 4 minuti fišeerijate klubi ukse sulges seejärel Lilleoja. Eelmisel suvehooajal miilist pikemates distantsides esile tõusnud täht Markov leppis 5.nda kohaga.
Foto 1. Olivers Tsarski võitmas esimest1500m jooksu.
Foto 2. Tugevama jooksu esimesed 200m.
Foto 3. Nurme omas rütmis.
Foto 4-5. Pool distantsist läbitud.
Foto 6-7. Jooksevad ühte jalga? Eelviimasel ringil veel küll...
Foto 8-10. Võitjatel ei ole raske...
Naiste 1500m jooksu saatus oli sisuliselt otsustatud juba esimesest ringist. Enesekindla soolojooksu tegi Jekaterina Patjuk. Hoolimata konkurentide ringiga seljatamisest, leidis Jekaterina endas veel piisavalt motivatsiooni, teha oma jooksule tugev lõpp, mis tõi ta finišisse ajaga 4:33,92.
Foto 11. Naiste 1500m jooksu algfaas.
Kuidas läbitakse 3000m lennates?
Teisel võistluspäeva staierite sissejuhatusena aset leidnud naiste 3000m jooksus sai Jekaterina Patjuk kanda favoriidikoormat või -kergendust veelgi kergemini kui eile, kasvõi kuna stardiprotokolli täitsid peamiselt juunioride klassi neiud. Stardijärgsel kahel ringil hoidis Patjuk end sobivas tempos alustanud Dolmatova külje alla, kuid leidis siis paraja momendi oma rütmi jätkamiseks juba hoopis tugevamas tempos. Enesekindlas üksinduses joostud ringid sulasid naelikute all kiiresti ja hoolimata konkurentide puudumisest lõpetas Jekaterina viimase tugevalt joostud ringi uut isiklikku siserekordit tähistava lõpuajaga 9:44,79.
Foto 13-14. Naiste 3000m. Patjuk esimestel ringidel minemas konkurentidel eest ja viimastel ringidel tulemas juba tagant
Meeste 3000m jooks tõotas juba teatud heitlusi kuid ka lihtsalt silmailu sellise stardinimekirjaga, kus üles olid antud suurmeister Pavel Loskutov ja lihtsurelikud Viljar Vallimäe, Keio Kits, Alexey Markov, Taavi Tambur jt.
Stardipaugu kõlades asus veduriks Viljar Vallimäe, kelle järel võtsid koha sisse Loskutov, Kits, Markov, Tambur jt. Esimeste ringide möödudes vahetasid Vallimäe ning Loskutov kohad ning viimase vedamisel jätkati mõned ringid umbaudu kaheksa ja poole minuti graafikus. Seda joont hoides suutsid kaks klubikaaslast tekitada ülejäänutega paari sammulise vahe. Nii möödusid distantsi keskmised ringid – ees ühte sammu jooksvad liidrid, Loskutov aeg ajalt üle õla pilku heites, nagu kontrollides, kas Viljar jõuab järgi ja kas konkurendid ikka jäävad kaugemale. Kuid selline tempo polnud veel siiski piisav, et lüüa lahku Vallimäe ja lähim konkurent, Keio Kits. Samas oli see piisav raputamaks kaugemasse plaani nii Markovi kui ka Tamburi, kelle ümbruses olid kohad sisse võtnud veel Jürs, Koor ning Ralf Lipp. Seejuures otsustas Tambur mõned head ringid veel Jürsi selja taga hingegi tõmmata.
Viimaks, kui lõpusirgeni on jäänud veel vaid vähem kui kilomeetri jagu, sirutab Loskutov välja oma tõelised tiivad ja lendab oma teed – mängleva kergusega jookseb ta viimase kilomeetri 8 sekundit kiiremini eelmisest ja publiku suureks rõõmuks pikeerib finišisse ajaga 8:22,55.
Loskutovi minekust hargneb ringi jooksul juba järgmine sündmus – Kits möödub Vallimäest. Kahe viimase ringiga toimuv Keio ja Viljari vaheline mõõduvõtmine paistab silma publiku tormilise kaasaelamisega. Hoolimata iga ringiga üha kohutavamaks muutuvast jooksutehnikast on Keio visalt jalul ning viimasele ringile läheb juba lühikese eduga. Samas ei paista Viljar veel lõplikult löödud ja tundub, et viimane käik on veel sisse lülitamata. Kuid Kits peab sel Kolgata lõpuspurdil vastu ja finišeerub teisena ajaga 8:34,26, tema järel Viljar ajaga 8:37,10.
Mõned kümned meetrid tagapool on Markov otsustanud kannatuste kiuste teha mõned kiired sammud ja finišeeruda Tamburist eespool, jättes viimasele 5. ja võttes ise 4. koha.
Foto 15-16. Meeste 3000m jooksu algfaas.
Foto 17-19. Koostöö Loskutovi ja Vallimäe vahel jookseb ühte sammu, kuid Kits ei jää ikka maha.
Foto 20-22. Lendav Pavel Loskutov.
Foto 23-24. Pavelist raskema lõpuga mehed. Ülal Kits ja Vallimäe eelviimasel ringil. All Markov pingutab mööda Tamburist.
3 kommentaari:
Hea et Paša ikka lõpuks maandus, muidu oleks veel orbiidile jäänud.
Tõsi ta on. Ja õhus lendavaid asju on palju raskem pildistada...
Kui vaadata atleetide kõrgust maapinnast, siis nad lendavad pea kõik;) Aga head ülevaated, saab pildi sõna otseses mõttes ette. Jõudu!
Gerry
Postita kommentaar